Vánoční přípravy a vánoční slavnost
21. prosince 2019 by admin_sv

Vánoční obrazy

Vánoční přípravy začaly v pondělí 9. 12. společným setkáním v mateřské školce. Po uvítáním v ranním kruhu četli dospěláci vánoční příběh. Každý předčítající pak v pečlivě připravených skupinách s dětmi pracoval na vytvoření vánočního obrazu k danému motivu, části vánočního příběhu. Původní představu, že výtvory doplní vystoupení dětí na pódiu v živém obrazu jsme opustili a obrazy zdobily stěny kulturního domu na slavnosti, aby si je každý mohl prohlédnout.

Vánoční hra

Myšlenka živých obrazů ale zůstala. Vánoční hra ožila na pódiu – Josef s Marií, andělé, tři králové, ovečky, pastýři, hvězdičky na nebi, král Herodes představili vánoční příběh. Cinkot zvonku zastavil příběh a účinkující spočinuli v živém obrazu, který doplnil čtený text. Nechyběly ani vánoční písně za doprovodu muzikantů školáků, kteří vytvořili velké vánoční těleso. Vánoční příběh byl opravdu živý.

Přípravy a představení

Zkoušek nebylo mnoho, o to intenzivnější. Nejdříve se všichni na malém prostoru ve školce sešli na první dvě zkoušky. Dvě pak následovaly v kulturním domě. Muzikanti pilovali své vstupy o hudební výchově i mimo ni. A nakonec vše hezky secvaklo dohromady. Muzikantské seskupení ladilo, Josef s Marií, Anděl vkráčeli na podium s nejvyšší vážností. Herodes byl strašný, ovečky, andílci a hvězdičky roztomilé,  pastýři správní chlapi, tři králové vznešení…. Diváci dojatí…

Po představení …. Povídání…čtení…. mlsání….přání….

Pak už následovalo povídání …. Přání hezkých vánočních svátků…  ochutnávání dobrot, které napekly děti ze školky i školy i těch, co přinesli rodiče…. Děkujeme….A také čtení příběhů… Děti ze školy se připojily k projektu Benešovsko žije  společnosti Posázaví o.p.s., celý podzim psaly a na slavnosti měli návštěvníci možnost si příběhy přečíst… Příběhy ke svátkům patří…. Doufáme, že jste si je užili v klidu a pohodě.


»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa