Vánoční přípravy a vánoční slavnost
21. prosince 2019 by admin_sv

Vánoční obrazy

Vánoční přípravy začaly v pondělí 9. 12. společným setkáním v mateřské školce. Po uvítáním v ranním kruhu četli dospěláci vánoční příběh. Každý předčítající pak v pečlivě připravených skupinách s dětmi pracoval na vytvoření vánočního obrazu k danému motivu, části vánočního příběhu. Původní představu, že výtvory doplní vystoupení dětí na pódiu v živém obrazu jsme opustili a obrazy zdobily stěny kulturního domu na slavnosti, aby si je každý mohl prohlédnout.

Vánoční obrazy

Vánoční hra

Myšlenka živých obrazů ale zůstala. Vánoční hra ožila na pódiu – Josef s Marií, andělé, tři králové, ovečky, pastýři, hvězdičky na nebi, král Herodes představili vánoční příběh. Cinkot zvonku zastavil příběh a účinkující spočinuli v živém obrazu, který doplnil čtený text. Nechyběly ani vánoční písně za doprovodu muzikantů školáků, kteří vytvořili velké vánoční těleso. Vánoční příběh byl opravdu živý.

Vánoční hra

Přípravy a představení

Zkoušek nebylo mnoho, o to intenzivnější. Nejdříve se všichni na malém prostoru ve školce sešli na první dvě zkoušky. Dvě pak následovaly v kulturním domě. Muzikanti pilovali své vstupy o hudební výchově i mimo ni. A nakonec vše hezky secvaklo dohromady. Muzikantské seskupení ladilo, Josef s Marií, Anděl vkráčeli na podium s nejvyšší vážností. Herodes byl strašný, ovečky, andílci a hvězdičky roztomilé,  pastýři správní chlapi, tři králové vznešení…. Diváci dojatí…

Přípravy a představení

Po představení …. Povídání…čtení…. mlsání….přání….

Pak už následovalo povídání …. Přání hezkých vánočních svátků…  ochutnávání dobrot, které napekly děti ze školky i školy i těch, co přinesli rodiče…. Děkujeme….A také čtení příběhů… Děti ze školy se připojily k projektu Benešovsko žije  společnosti Posázaví o.p.s., celý podzim psaly a na slavnosti měli návštěvníci možnost si příběhy přečíst… Příběhy ke svátkům patří…. Doufáme, že jste si je užili v klidu a pohodě.


»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa