Průběh projektu na proměnu zahrady
11. května 2019 by Josef

V současné době máme podepsanou smlouvu s výtvarníkem, je hotový autorský návrh (na nástěnkách nebo u Ivy Sadílkové k nahlédnutí) a začíná realizace. To jste už asi poznali podle kmenů na naší zahradě. Máme posudek statika na navrhovanou jeskyni. S tímto a dalšími dokumenty půjdeme žádat o územní souhlas na stavební úřad.

Proběhlo několik akcí, do kterých měli možnost zapojit se děti i rodiče obou škol. Jednalo se o odkorňování akátů na pozemku obce za vesnicí.

Během týdne pak dřevo bylo přemístěno na školní zahradu. Děti se podílely na vytvoření prostoru, pomohli bourat malý domeček. Bylo to pro ně velké „divadlo“. Seděli na mezi jako vlaštovky a sledovaly, jak „ruka“ podává kmeny stromů přes plot jako sirky.

Další práce pak budou probíhat na školní zahradě. Ve středu Lukáš Gavlovský s kolegou Pavlem pracovali na „wapkování“ dřeva a na zahradě přibyla podpěra jabloně.

Ještě zbývá několik kmenů odkornit. Děti i dospělí se k práci průběžně připojují. Stromy, které se mají zůstat s kůrou jsou označené provázkem a nápisem. Pracovat je možné po domluvě s Ivou Sadílkovou, nářadí je k zapůjčení.

Ve čtvrtek  30. 5. se chystáme „zavřít zahradu“ a budeme odstraňovat některé ze stávajících prvků. Akce je v běžném času slavnosti. O skluzavku i hrad je zájem z řad rodičů. Zmizí pryč do 30. 5.  Likvidovat se pak už bude jen železný domeček, gumy, podlaha malého domečku. Kdo se chystá na tento den, vezměte s sebou nářadí: klíče, akuvrtačku, „pajcr“, motorovou pilu, flexu na železo, kolečko na odvoz cihel z podesty domečku. Pracovat bude moci najednou tak 8 lidí. Ostatní budou s dětmi na dolní části zahrady a v parku.

Jinak další dobrovolnické akce budeme nahlašovat průběžně podle postupu prací, podle potřeby, také podle počasí. Asi se nám nepovede ohlašovat vše příliš dopředu, bereme tedy, že nebudete někteří moci. Vaši pomoc rádi vyžijeme jindy.

Zdá se, že máme nabídku na žulové koryto.

Děkujeme všem za nabídky pracovní, materiální i finanční pomoci.

Spojené světy - průběh


»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa