Adaptační výjezdy
27. Zář 2019 by admin_sv

Začátkem září vyjíždějí jednotlivé skupiny na adaptační výjezdy, ekopobyty.
Vnímáme, že pokud spolu skupina něco zažije, vznikne hezké napojení, které vydrží dál do školy a je z čeho čerpat.

Letošní termíny a místa

2. – 4. 9. – 2. stupeň – Smilovy hory
16. – 18. 9. – 1.- 2. třída a předškoláci – Podblanické ekocentrum
18. – 20. 9. – 3. – 5. třída – MEVPIS Vodňany

 

Ekocentrum Vlašim

Adaptační pobyt MŠ a 1. - 2. třídy v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi

V pondělí 16. září odjely děti z 1. a 2. třídy společně s nejstaršími předškoláky z naší MŠ na třídenní adaptační pobyt do nedaleké Vlašimi. Cesta vlakem z Benešova nám rychle utekla a všichni jsme s nadšením vcházeli do vlašimského ekocentra. Program, který byl pro nás připravený, začal veselým a zároveň poučným divadlem o „živé zahradě“. Pak následovaly tvořivé dílny pro děti  – všichni si vyrobily z květináče domeček pro škvory, recyklovaný papír, průsvit na okno a dřevěnou káču. Každý si upekl svůj malý bochánek chleba. Část programu probíhala venku, v zámeckém parku, kde jsme hráli různé hry a pozorovali podzimní přírodu. Nejvíce se dětem líbilo prozkoumávání drobných vodních živočichů v místním potůčku a samozřejmě všechna zvířata v Parazoo. 

 

Ekocentrum Vodňany

Adaptační pobyt 3. - 5. třídy ve Vodňanech

K pobytu v MEVPIS Vodňany

Úryvky z vyprávění dětí 3. – 5. třídy
Ráno jsme vyrazili s těžkými zavazadly vlakem do Českých Budějovic a pak do Číčenic. Potom autobusem do Vodňan. Ve Vodňanech jsme se ubytovali v pokojích, kde jsme měli své vlastní stoly a židle. Pokoje byly po dvou.

Seděli jsme na židličkách v pavilonu. Byly tam takové dveře a najednou!!! Ty dveře se otevřely a v nich stál kapr Míra. Vlastně to byl převlečený Míra za kapra. Míra byl náš průvodce. A měl namazané ruce opalovacím krémem. Představovalo to sliz, který má ryba na ochranu před bacily.

Vedle hotelu bylo hřiště, byla tam: lanovka, lanová prolézačka, tunel, dřevěný altán, houpačka a velká vrba. Bylo to tam moc pěkné. Obědy jsme měli v dlouhé zeleně sladěné místnosti.

Odpoledne jsme se seznamovali s areálem a šli jsme kousek k domu, kde byly v malých vaničkách různé druhy ryb a ty jsme lovili a říkali si o nich informace. Pak jsme se byli podívat na akvária. Druhý den ráno jsme si povídali o racích a také jsme si je mohli pohladit a mít je na ruce. Pak jsme šli k rybníku a tam jsme se brodili a chytali vodní broučky. Odpoledne jsme šli do rybářského muzea, kde jsme se toho hodně dozvěděli o rybách a dívali jsme se na akvária. Pak jsme si dělali odlitky ze sádry. Po večeři jsme měli táborák a zpívali jsme u něj. Třetí den jsme se dívali mikroskopem na miniaturní broučky. Pak jsme si povídali o úhoři říčním. Pak jsme měli závěrečné vyhodnocení. Po obědě jsme jeli domů, kam jsme se moc těšili. Byl to vážně super výlet.

 

»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa