Hledáme sponzory
15. Čvc 2019 by admin_sv

Archa si zabydluje nové prostory, od září budeme všichni pohromadě, celá škola na jednom patře, školka o patro níž. To celé v nových prostorách, které nám k pronájmu nabídla obec Petroupim.  Od září nás tedy najdete všechny v čísle popisném 74.

Teď v létě probíhá rekonstrukce, abychom se vešli a třídy byly, jak mají být.

Budeme moc rádi, pokud se rozhodnete nám přispět jakoukoliv částkou na školní účet 105334437/0300. Vaše peníze využijeme k tomu, aby v NOVÉ ARŠE bylo dětem příjemně, útulně, zkrátka dobře.

Dárci velkých částek dostanou možnost mít po celý příští rok umístěnou svou reklamu na našem školním mikrobusu.

Chcete-li nám pomoci, kontaktujte ředitelku Jitku Hřebeckou na telefonu 608 047 476 nebo mailem jitka.hrebecka@gmail.com.

Fotografie z rekonstrukce se postupně budou objevovat zde.

Děkujeme Vám

Slavnost učení
14. Čvc 2019 by admin_sv

Slavnost učení je „veselosmutná“ slavnost. Loučíme se s dětmi, které ze školy odcházejí a těšíme se co je nového čeká… a na prázdniny.

Letos byla slavnost trochu jiná. Slavnostní část s loučením zůstala v kulturním domě. Předškoláci zarepovali úžasně do oblíbené písničky Mít kámoše je super, děti z 1.- 5. třídy si na závěr vybraly písničku Dítě školou povinné a připravily nejen hudbu, ale i scénické ztvárnění.
Loučení s deváťáky bylo jako vždy nostalgické. Písnička pro ně se povedla, těžká… a dojemná…. Nostalgii přinesly i medailonky s fotografiemi…
Dál vše bylo už v režii druhostupňáků… Připravili pro rodiče a své kamarády hru. Všichni se podle jejich instrukcí měli dostat na „tajné místo“. To se všem nakonec povedlo a sešli jsme se na louce u potoka… Pohoda… deky na louce… oheň… počasí tak akorát….
A přejeme všem pohodové prázdniny… A deváťákům na cestu hodně štěstí….

 

Slavnost učení 2019

Na celý den v Benešově
7. Čvc 2019 by admin_sv

V úterý 25.června se 1. a 2. ročník ZŠ vydal na celodenní výlet do Benešova.

Čekaly nás hned dvě velmi zajímavé akce. Nejdříve si děti na městském dopravním hřišti osvojily základní pravidla silničního provozu, a tak si pobyt bezpečně a s radostí užily. Po svačině a odpočinku ve stínu stromů jsme s průvodcem z MUD v Benešově absolvovali prohlídku po Karlově. Kromě dolní zvonice a kostela sv. Mikuláše jsme se podívali také na zříceninu minoritského kláštera, na židovský hřbitov, do parku ve Villaniho ulici a na Klášterku. 

Den v Benešově

V úterý 25.června se 1. a 2. ročník ZŠ vydal na celodenní výlet do Benešova. Čekaly nás hned dvě velmi zajímavé akce. Nejdříve si děti na městském dopravním hřišti osvojily základní pravidla silničního provozu, a tak si pobyt bezpečně a s radostí užily. Po svačině a odpočinku ve stínu stromů jsme s průvodcem z MUD v Benešově absolvovali prohlídku po Karlově. Kromě dolní zvonice a kostela sv. Mikuláše jsme se podívali také na zříceninu minoritského kláštera, na židovský hřbitov, do parku ve Villaniho ulici a na Klášterku.

Na záložce Fotogalerie najdete výběr fotografií i z dalších červnových akcí.

Turistický výlet České Švýcarsko
7. Čvc 2019 by admin_sv

Děti z 5. – 9. třídy se vlakem i autobusem vydaly do NP Českosasské Švýcarsko.
Cesta se neobešla bez zpoždění, ale doputovali jsem nakonec do campu v Jetřichovicích a užili si slunečné odpoledne. „Dobrodružné“ bylo v některých případech stavění stanu a vaření více než zkoumání okolních skal a potoka pod nimi:-)
Druhý den výlet na Jetřichovické stěny s nádhernými vyhlídkami. Děti lákalo i vysoké borůvčí plné borůvek. Prodloužení na Malou Pravčickou bránu využila jen malá skupinka, odměna v podobě nádherných výhledů byla ale velká.
Další den pak přesun na Mezní louku opět ve dvou skupinách – autobusem a pěšky.
Čtvrtý den pak zlatý hřeb – výlet na Pravčickou bránu.
Ohlasy na výlet výborné. Jsme moc rádi, že si děti týden užily…..

Výlet České Švýcarsko

Turistický výlet České Švýcarsko. Děti z 5. - 9. třídy 17.-19. června 2019

Na záložce Fotogalerie najdete výběr fotografií i z dalších červnových akcí.

Jak je to s kuřičkou
7. Čvc 2019 by admin_sv

Od jara jsme smutně s dětmi sledovali skalku s kuřičkou. Vypadala smutně… a najednou se v květnu s deštíky přece jen zazelenala. Hodně starých sazenic neobrazilo, ale objevili se nové semenáčky Hanka Pánková je zaznamenala, změřila a uvidíme co bude dál…..

Jak je to s Kuřičkou

Od jara jsme smutně s dětmi sledovali skalku s kuřičkou. Vypadala smutně… a najednou se v květnu s deštíky přece jen zazelenala. Hodně starých sazenic neobrazilo, ale objevili se nové semenáčky Hanka Pánková je zaznamenala, změřila a uvidíme co bude dál…..

»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa